یکشنبه, ۲۴ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-14
کد خبر: 6337 |
تاریخ انتشار : 31 مرداد 1401 - 8:51 | ارسال توسط :
873 بازدید
0
12
ارسال به دوستان
پ

گابریل برنستین، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز در کتاب روزهای خوش کمک می‌کند بر تروماهای کودکی غلبه کرده و با شفای زخم‌هایتان، سرنوشتی شایسته و سعادتمندانه برای خود خلق کنید. درباره‌ی کتاب روزهای خوش اگر هیچ نگرانی و ترسی نداشته باشید، به چه کسی تبدیل می‌شوید؟ به روزی که دیگر مضطرب نیستید و برای اشتباهات گذشته حسرت […]

گابریل برنستین، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز در کتاب روزهای خوش کمک می‌کند بر تروماهای کودکی غلبه کرده و با شفای زخم‌هایتان، سرنوشتی شایسته و سعادتمندانه برای خود خلق کنید.

درباره‌ی کتاب روزهای خوش

اگر هیچ نگرانی و ترسی نداشته باشید، به چه کسی تبدیل می‌شوید؟ به روزی که دیگر مضطرب نیستید و برای اشتباهات گذشته حسرت نمی‌خورید فکر کنید، آیا می‌توانید این لحظه را تصور کنید؟

کتاب روزهای خوش (Happy Days) روایت گابریل برنستین (Gabrielle Bernstein) از شرم، گم‌گشتگی و ترس است.

او که به دلیل شرایط خاص زندگی تروماهای مختلفی را تجربه کرده است، از مسیر التیام زخم‌های روحی‌اش سخن می‌گوید؛ به این امید که از این طریق، افراد دیگر نیز در مواجهه با زخم‌های مشابه، راه التیام را بیابند.

گابریل در کودکی به دلیل بیش‌فعالی عملکرد ضعیفی در مدرسه داشت اما این اختلال در آن سال‌ها مسئله شناخته‌شده‌ای نبود.

خانواده‌اش با دلواپسی برای آینده‌ی دخترشان، فشار سنگینی بر او وارد می‌کردند و پدرش انتظار داشت گابریل مانند او به حرفه‌ی پزشکی وارد شود.

روزهای کودکی و نوجوانی او در نتیجه‌ی این تعارض‌ها و دیگر مسائل زندگی، آمیخته با شرم و اضطراب بود و تأثیر عمیقی به جا گذاشت.

البته این دخترک ترسیده با بزرگ شدن تا حدی تجربیات تلخش را فراموش کرد اما تروماها در لایه‌ای زیرین از روان او به حیات خود ادامه دادند و با گذر از هر مرحله‌ی زندگی مشکلات متفاوتی برایش ایجاد کردند.

زمانی که ترس ما را در ایام کودکی فلج می‌کند، می‌توانیم مشکلات را به والدین بسپاریم و از اطرافیان بخواهیم کارها را به جای ما انجام دهند، اما این دوران خوش با ورود به دنیای لزرگسالی پایان می‌یابد.

نویسنده‌ی کتاب روزهای خوش نیز مانند بسیاری از کودکان و نوجوانان آسیب‌دیده، بعد از ورود به دنیای جدی کار و روابط دچار مشکلات عدیده‌ای شد و راه‌های مختلفی را برای نجات خودش امتحان کرد.

نوارهای خودیاری که از او می‌خواستند جملاتی را مرتب تکرار کنند و دکترهایی که برای درمان مشکلات جسمی‌اش از آن‌ها کمک می‌گرفت، هرکدام بخشی از مسائل گابریل را حل می‌کردند، اما او برای عبور از مشکلات تنها به یک چیز نیاز داشت: روبه‌رو شدن با گذشته.

کتاب روزهای خوش حکایت سفری است که این نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز برای درمان تروماهای روحی‌اش طی کرده است.

او که امروزه یکی از معروف‌ترین معلمان معنوی آمریکاست، نقشه‌ای کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهد که قادر است دردتان را به قدرت تبدیل کند، درست همان معجزه‌ای که در زندگی شخصی خودش اتفاق افتاد.

هدف گابریل برنستین به اشتراک گذشتن درس‌هایی است که هر فرد برای شفای آسیب‌های کودکی به آن‌ها نیاز دارد.

بنابراین، اگر می‌خواهید بدانید چگونه می‌توان سخت‌ترین زخم‌های روان را التیام بخشید و به دردهای قدیمی و کهنه پایان داد، کتاب روزهای خوش را از دست ندهید!

نکوداشت‌های کتاب روزهای خوش

– کتابی که از ظهور یک الگوی جدید خبر می‌دهد! (نیویورک‌تایمز)

– من برای کار گابریل و احساسات واقعی او بی‌اندازه احترام قائل هستم. (دکتر واینر دایر)

– روایتی حقیقی از رشادت بی‌نهایت … امیدوارم از این کتاب الهام‌بخش آنچنان که باید قدردانی شود. (پروفسور ریچارد سی شوارتز، کاشف درمان سیستم‌های خانواده‌ی درون)

– گبی آسیب‌دیده با صداقت بی رحمانه‌اش شما را از تنهایی درمی‌آورد و شاید هم شما را وادار کند تا با قلبی گشوده با برخی ترس‌هایتان روبه‌رو شوید. (دکتر شفالی، نویسنده پرفروش نیویورک تایمز و روان‌شناس بالینی)

با گابریل برنستین بیشتر آشنا شویم

گابریل برنستین نویسنده پرفروش شماره یک نیویورک‌تایمز، سخنران انگیزشی و رهبری معنوی است که آثار خود را معمولاً خطاب به زنان می‌نویسد.

برنستین با رسانه‌های مشهوری مانند رادیو اپرا، روزنامه وال استریت، CNN، NBC، CBS، FOX و… همکاری می‌کند و در برنامه‌های آنان حضور دارد.

جالب است بدانید نیویورک‌تایمز در سال 2009گابریل را الگوی نسل جدید خواند و اپرا وینفری نیز او را «رهبر فکری جدید» نامید.

از  متن کتاب روزهای خوش می‌خوانیم

من در این کتاب شما را از همه جهات راهنمایی خواهم کرد تا بر چگونگی تأثیرات تجربیات کودکی‌تان بر زندگی کنونی دقیق‌تر بنگرید.

وقتی با دقت بیشتری بر این تجربیات می‌نگریم، می‌توان یک اصطلاح را مرجع قرار داد که بسیار هم محرک است. این اصطلاح همان آسیب روانی (Trauma) است.

تروما بر دو قسم است: تروما که با T بزرگ نوشته می‌شود و تروما که با t کوچک نوشته می‌شود.

مردم معمولاً تروما با T بزرگ را به مسائل بسیار مهمی از قبیل تجاوز جنسی، سوءاستفاده و بددهانی، بی‌توجهی جبران‌ناپذیر، یا مرگ یکی از اعضای خانواده نسبت می‌دهند.

تروما با T بزرگ زمانی اتفاق می‌افتد که شخص در معرض چندین واقعه روان‌تکانشی گوناگون قرار می‌گیرد، وقایعی از قبیل بلایای طبیعی، آسیب‌های ناشی از بیماری، بستری شدن در بیمارستان، خشونت در مدرسه و فقدان.

آسیب روانی دوران کودکی شامل تجربیات دردآوری است که برای کودکان بین سنین صفر تا شش سال اتفاق می‌افتد.

از طرفی تروما با t کوچک را می‌توان به تجربه‌ای اندوه‌بار و پریشان‌کننده نسبت داد که تهدیدی در برندارد و بدون آنکه تشخیص داده شود ادامه می‌یابد.

برخی از مثال‌های مربوط به تروما با t کوچک شامل این موارد است: در معرض قلدری قرار گرفتن، مرگ یک حیوان خانگی، سوءاستفاده احساسی یا تعرض یا از دست دادن یک رابطه مهم.

از منظر یک دیدگاه معنوی، تجربیات دردآوری که ما در طفولیت داشتیم شکاف میان رابطه پرانرژی ما با عشق درونمان (یا با خداوند) بوده است.

یک شکاف جزئی (یا وخیم)، همچون در معرض قلدری قرار گرفتن یا احساس ناامنی کردن، ما را بیشتر و بیشتر از منبع عشق جدا کرده است.

در برخی از موارد مربوط به تروما با T بزرگ، شکاف‌ها می‌توانند بسیار بزرگ باشند، در حدی که طفل همواره با حالتی از ترس مداوم زندگی کرده و رشد می‌نماید.

هر شکافی که اضافه شود فاصله رابطه ما را با عشق و معنویت افزایش می‌دهد و ما را از آن عشق دور می‌کند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

1- تمایل به آزادی

2- آن‌قدر شجاع شو که تعجب کنی

3- چرا فرار می‌کنیم

4- پنهان شدن در قفای جسم

5- ناگفتنی‌ها را بگو

6- مرا دیوانه صدا نزنید

7- عاشق هر بخش از وجود خودتان باشد

8- ذوب کردن یخ بخش‌های فریزشده

9- در حق خودتان دوباره پدری و مادری کنید

10- روزهای خوش در راه‌اند

سپاسگزاری

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کتاب صوتی سلام صدا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما