سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ / بعد از ظهر / | 2024-07-16
کد خبر: 6047 |
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1401 - 11:16 | ارسال توسط :
1313 بازدید
0
9
ارسال به دوستان
پ

کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من معرفی کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من داستان باور نکردنی بزرگترین بدنسازی که دنیا تاکنون به خود شناخته است! کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من روایت زندگی ستاره بدنسازی جهان، رونی کلمن از زبان خودش است. او درباره اینکه چگونه موانع را از سر راهش برداشته، […]

کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

معرفی کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من

داستان باور نکردنی بزرگترین بدنسازی که دنیا تاکنون به خود شناخته است! کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من روایت زندگی ستاره بدنسازی جهان، رونی کلمن از زبان خودش است. او درباره اینکه چگونه موانع را از سر راهش برداشته، سختی‌ها را پشت سر گذاشته و اینکه به تمام خواسته‌هایش در زندگی رسیده، نوشته است.

درباره کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من:

کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من (Yeah Buddy! My Incredible Story) درباره شخصی است که خستگی و تسلیم شدن برایش معنایی ندارد. رونی کلمن یکی از موفق‌ترین انسان‌های تاریخ است. او در این کتاب که زندگی‌نامه خودش است از تولد در شرایط اقتصادی نه چندان مناسب تا قهرمانی‌اش در معتبرترین رقابت بدنسازی جهان می‌گوید و درس‌های مهمی از زندگی شخصی و حرفه‌ای خود آموزش می‌دهد. او در کتاب حاضر به جنبه‌های مختلفی از زندگی شخصی، شغلی و ورزشی خود به عنوان یک بدنساز حرفه‌ای پرداخته است و روش‌های تمرینی، رژیم‌های غذایی و نکات قابل توجهی را درباره این ورزش شرح داده است.

در دنیای حرفه‌ای پرورش اندام، نام رونی کلمن به ‌تنهایی می‌‌درخشد. تاکنون ورزشکاری نبوده است که از نظر فیزیکی بتواند و یا بخواهد که این ورزش را فراتر از محدوده انتظارات انسان ببرد. رونی به حدی آن را فراتر برده است که شاید این ورزش دیگر شاهد همچین پدیده‌ای نباشد. رونی کلمن شخصی است که پرورش اندام را معنا می‌‌کند. از آن مهم‌تر، شخصی است که عشق را معنا می‌‌کند؛ نه عشق به یک شخص دیگر و نه عشق به یک‌ چیز مادی، بلکه عشق به یک فعالیت را. کلمن کسی است که پس از پشت سر گذاشتن بیش از 12 عمل جراحی سنگین و نشستن روی ویلچر، بازهم به باشگاه می‌‌رود و تمرین می‌‌کند. او حتی شب قبل از عمل‌های جراحی نیز، تمرین را کنار نگذاشته است. از نظر او تحمل همه‌ سختی‌ها، ارزش 8 دوره قهرمانی در مستر المپیا را داشته است. او شایسته لقب «پادشاه» است.

با رونی کلمن بیشتر آشنا شویم:

رونی دین کلمن (Ronnie Dean Coleman) بدنساز حرفه‌ای است که در سال 1964 در لوییزیانای آمریکا متولد شد. او ابتدا در رشته حسابداری تحصیل کرد و بعد از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه به عنوان افسر پلیس در آرلینگتون تگزاس فعالیت ‌کرد. به پیشنهاد یکی از همکارانش در یک باشگاه بدنسازی مشغول تمرین شد و بعد از قهرمانی در رده سنگین مسابقات آماتوری مستر تگزاس فعالیتش در این زمینه را به طور حرفه‌ای دنبال کرد و افتخارات بسیاری به دست آورد. کلمن در اردیبهشت 1394 برای شرکت در یک سمینار آموزشی به ایران سفر کرد. او به خاطر تمرین‌های ورزشی سنگین و فراوان در دوران بازنشستگی، ستون مهره‌هایش را چندبار جراحی کرد و بعد از آن یک شرکت در زمینه تولید محصولات سلامتی و ورزشی از جمله مکمل‌های غذایی تاسیس کرد.

در ستایش از رونی کلمن:

– رونی کلمن، الگوی من بود و کسی بود که همواره او را تحسین می‌کردم. رونی به ‌سختی تمرین می‌کرد. او فردی بسیار فروتن بود و من احترام زیادی برای او قائل بودم. (جی کاتلر، قهرمان 4 دوره مستر المپیا)

– رونی تبدیل به یک بعد کاملاً جدید شد. باورکردنی نبود. او به بدن‌سازان نشان داد که یک‌گونه دیگر از سایز و تناسب وجود دارد. (آرنولد شوارتزنگر، قهرمان 7 دوره مستر المپیا)

– رونی کلمن مانند یک بیگانه فضایی به نظر می‌رسید. کسی نبود که بتوان او را با رونی مقایسه کرد. هیچ‌کس آن ویژگی را نداشت. (کای گرین، قهرمان 3 دوره آرنولد کلاسیک)

– در دنیای حرفه‌ای پرورش اندام، نام رونی کلمن به‌تنهایی می‌درخشد. تاکنون ورزشکاری نبوده است که از نظر فیزیکی بتواند و یا بخواهد که این ورزش را فراتر از محدوده انتظارات انسان ببرد. رونی به حدی آن را فراتر برد که شاید این ورزش دیگر شاهد چنین چیزی نباشد. (لی هنی، قهرمان 8 دوره مستر المپیا)

مطالعه کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من به چه کسانی توصیه می‌‌شود:

اگر به خواندن زندگی‌نامه افراد بزرگ و موفق علاقه دارید و از راه و رسم آن‌ها در زندگی خود الهام می‌گیرید، مطالعه کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من به شما توصیه می‌شود. هم‌چنین اگر از علاقه‌مندان به دنیای ورزش و پرورش اندام هستید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

جملات برگزیده کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من:

– نظم اولیه، نه ‌تنها مسیر موفقیتی که بعداً در زندگی‌ام به آن می‌‌رسیدم را برایم هموار کرد، بلکه به من کمک کرد تا ارزش سخت کار کردن، امرار معاش کردن، سرسخت بودن، قانع بودن و اینکه هیچ‌وقت در مورد هیچ‌چیز شکایت نکنم را درک کنم.

– به نظر من، یکی از مهم‌ترین بخش‌های زندگی، درک این است که شما واقعاً چه کسی هستید و می‌‌خواهید با زندگی خود چه‌کار کنید. همه ما با یک هدف و دلیلی خاص برای زندگی، متولد شده‌ایم. من به شخصه معتقد هستم که این دلیل توسط خداوند، انتخاب و به ما داده شده است. ولی درک آن آسان نیست؛ واقعاً به شما بستگی دارد که نشانه‌ها را ببینید و آن‌ها را برای خودتان تفسیر کنید.

– همه در برخی از لحظات زندگی خود، با مشکلاتی مواجه می‌‌شوند. این یک حقیقت است. قرار نیست که شما همیشه برنده باشید. مهم نیست که چقدر همه‌ چیز خوب پیش می‌‌رود؛ بالاخره روزی با یک بحران روبه‌رو خواهید شد. روز‌های خوب بدون روز‌های بد، هیچ مفهومی ندارند و از زندگی برای قرار دادن آن‌ها در مسیر من، تشکر می‌‌کنم. من بدون آن سختی‌ها، هیچ‌چیز نبودم.

– انگیزه، ‌بخش بزرگی از تمرین به‌حساب می‌‌آید، ولی همه‌چیز نیست. انگیزه می‌‌تواند در واداشتن شما به آغاز و عبور از برخی موانع، مفید باشد. بااین‌حال، تنها عاملی که در ثابت‌قدم بودن در تمرین و یا در هر فعالیت دیگری از زندگی، به شما کمک می‌‌کند، نظم است.

– قدردانی به این معناست که از داشته‌های خود مطلع باشید و به خاطر داشتن آن‌ها، شکرگزار باشید. این یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین ملاک افراد خوشحال هست، زیرا ذهنیت شما را از «چه چیزی در زندگی من کم است؟» به «چقدر خوشبخت هستم که این را دارم.»، تغییر خواهد داد.

دربخشی از کتاب آره رفیق! داستان باورنکردنی من می‌خوانیم:

از لحظه‌ای که اولین دستمزد خود را از فروشگاه دریافت کردم، علاقه شدیدی به پول پیدا کردم. عاشق کار کردن و درآوردن مقدار زیادی پول بودم. البته آقای اندرسون فقط می‌‌توانست 25 سنت به من بدهد و من نیز تنها یکی دو ساعت در فروشگاه او صرف می‌‌کردم. پس نیاز داشتم که کاری دیگری در کنار آن پیدا کنم.

به یاد دارم که حدود شش ساعت در روز را در مدرسه می‌‌گذراندم، حدوداً هشت ساعت می‌‌خوابیدم، دو ساعت در فروشگاه کار می‌کردم، تقریباً روزی یک یا دو ساعت بسکتبال بازی می‌کردم، یک ساعت به انجام تکالیف خود می‌پرداختم و دو ساعت نیز با خانواده وقت می‌گذراندم. این بدان معنا بود که حدوداً سه یا چهار ساعت وقت اضافه در روز داشتم و می‌توانستم به‌منظور کسب درآمد بیشتر، کار دیگری پیدا کنم.

همین کار را کردم. کمی بعد، من کار‌های مختلف را برای افراد مختلف انجام می‌دادم. اطراف شهر گردش می‌کردم و هرکاری که می‌توانستم، انجام می‌دادم. چمن‌ها را می‌زدم، کار‌های مربوط به حیاط خانه‌ها را انجام می‌دادم، در بازی‌های بسکتبال بین دانشگاهی امتیاز‌ها را شمارش می‌کردم، زمان را می‌گرفتم و خطا‌ها را اعلام می‌کردم -به تنهایی کار سه نفر را انجام می‌دادم- و خلاصه هر کاری که پول به همراه داشت را انجام می‌دادم.

هر پولی که در می‌آوردم را با لذت خرج می‌کردم. برای خودم خوراکی، لباس، اسباب بازی، کتاب‌های مصور و هر چیزی که می‌خواستم می‌خریدم. پولی که در می‌آوردم، از میزانی که می‌توانستم خرج کنم، بیشتر بود و این روندی بود که در طول زندگی من امتداد یافت.

می‌دانم بعضی از مردم ممکن است فکر کنند که این برنامه، کمی برای یک پسربچه به سن من، سنگین بوده است، ولی من واقعاً عاشق آن بودم. آن‌قدر عاشقش بودم که حتی یک روز هم در کار یا مدرسه، غیبت نکردم. درواقع، هر سال بهترین آمار حضور را داشتم و با نمرات خوبم، باعث سربلندی بودم. عاشق سر کار رفتن، کار کردن و پول درآوردن بودم و یک روز نتیجه آن را می‌دیدم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه مترجم
پیشگفتاری از برایان دوبسون
پیشگفتاری از لی هنی
پیشگفتاری از فلکس ویلر
پیشگفتاری از برنچ وارن
پیشگفتاری از جی کاتلر
پیش درآمد
مقدمه
بخش اول: سال‌های آغازین من
فصل اول: زاده شده برای قدرت
فصل دوم: آموختن اینکه چگونه یک فرد سخت‌کوش باشم
بخش دوم: سال‌های طلایی جوانی‌ام
فصل سوم: اولین عضلاتم
فصل چهارم: سال‌های دانشجویی‌ام
فصل پنجم: سال‌های کم حاصل – فارغ‌التحصیلی از دانشگاه
فصل ششم: محافظت و خدمت – سال‌های من در اداره پلیس
بخش سوم: به سوی المپیا
فصل هفتم: عضویت مادام‌العمر – شروع در باشگاه متروفلکس
فصل هشتم: مستر المپیا – قهرمان خدایان
فصل نهم: بدن‌ساز حرفه‌ای – گرفتن کارت حرفه‌ای
فصل دهم: تمرین کردن مانند یک قهرمان – روال تناسب اندامم
فصل یازدهم: مسیر طولانی تا مسترالمپیای 1998 – اولین شکست‌ها در مستر المپیا
فصل دوازدهم: مستر المپیای 1998 – اولین پیروزی‌ام
بخش چهارم: بهترین بدن‌ساز تاریخ
فصل سیزدهم: دوران طلایی من
فصل چهاردهم: رقیبان و برادران در بدن‌سازی
فصل پانزدهم: سلطه‌گری
بخش پنجم: پایان بدن‌سازی
فصل شانزدهم: مستر المپیای 2006
فصل هفدهم: مشکلات کمر
فصل هجدهم: رونی، مرد کارآفرین
فصل نوزدهم: رونی، مرد خانواده
بخش ششم: به سوی آینده
فصل بیستم: میراث من
فصل بیست و یکم: به سمت قدم بعدی
فصل بیست و دوم: قوانین رونی برای زندگی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتاب کتاب آره رفیق! داستان باور نکردنی من
نویسنده
مترجم حسین خسروی
ناشر چاپی انتشارات اردوی سوره
سال انتشار ۱۳۹۹
فرمت کتاب EPUB
تعداد صفحات ۳۷۲
زبان فارسی
شابک 978-622-6419-91-8
موضوع کتاب کتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های ورزشی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۵۰۰۰ ت – 6.49 یورو

خرید کتاب الکترونیک

لینک کوتاه خبر:
×
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط کتاب صوتی سلام صدا در وب سایت منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • لطفا از تایپ فینگلیش بپرهیزید. در غیر اینصورت دیدگاه شما منتشر نخواهد شد.
  • نظرات و تجربیات شما